Paracetamol Aurovitas 500 mg, 50 tabletek

Paracetamol Aurovitas 500 mg, 50 tabletek

0,0 (0)
Cena
7,35 zł

DARMOWA DOSTAWA W 24H

Typ preparatu:
Producent:
AUROVITAS PHARMA POLSKA SP. Z O.O. POLSKA [PL]
Postać:
Opakowanie:
Uwaga: Zamówiony przez stronę lek dostarczony będzie do apteki specjalistycznym transportem przeznaczonym do przewozu produktów leczniczych.
Opis
Dostawa
Opinie (0)
Porady

Paracetamol Aurovitas, Paracetamolum, 500 mg, tabletki

Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.
Wskazania do stosowania: Objawowe leczenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego i/lub gorączki.
Dawkowanie: wyłącznie doustnie. Dorośli, osoby starsze i dzieci w wieku 16 lat i starsze (o masie ciała >55 kg): jednorazowa dawka to 500 mg do 1000 mg, oraz do 3000 mg/dobę. Maks. dawka dobowa paracetamolu nie może być >3000 mg. Dzieci w wieku od 10 do 15 lat (o masie ciała 40 – 55 kg ): jednorazowa dawka to 500 mg, oraz do 2000 mg/dobę. Dawka dobowa paracetamolu nie może być >2000 mg.
Sposób użycia: Paracetamol w tabletkach nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej 10 lat. Odstęp pomiędzy dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny. Nie należy stosować dawki większej niż zalecana z powodu ryzyka poważnego uszkodzenia wątroby. Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni lub gdy gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni, lub objawy nasilą się lub pojawiają się inne objawy, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem. Przyjmowanie paracetamolu z jedzeniem i piciem nie wpływa na skuteczność leku.

Sposób podania: Tabletki należy połykać popijając dużą ilością wody.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na paracetamol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Ciąża: Duża ilość danych dot. kobiet w ciąży nie wskazuje ani na deformację, ani na toksyczność dla płodu lub noworodka. Badania epidemiologiczne dot. rozwoju neurologicznego dzieci narażonych na paracetamol w macicy nie przynoszą rozstrzygających wyników. Jeśli jest to klinicznie konieczne, paracetamol można stosować w okresie ciąży, jednak należy go stosować w najniższej skutecznej dawce przez możliwie najkrótszy czas i przy najmniejszej możliwej częstotliwości.

Karmienie: Po podaniu doustnym niewielkie ilości paracetamolu są wydalane z mlekiem matki, jednak nie w ilości znaczącej klinicznie. Do chwili obecnej nie są znane żadne działania niepożądane lub skutki uboczne podczas karmienia. Lek można podawać podczas laktacji w dawkach terapeutycznych.
Paracetamol nie ma wpływu lub ma nieznaczny wpływ na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC.

Odpłatność: Produkt leczniczy pełnopłatny.

Podmiot Odpowiedzialny: Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o., ul. Sokratesa 13D lokal 27, 01-909 Warszawa, Polska Szczegółowe informacje znajdują się w ChPL (data ostatniej rewizji dokumentu: maj 2019). Wszelkich informacji udziela: Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o., ul. Sokratesa 13D lokal 27, 01-909 Warszawa, tel. +48 22 299 71 60

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.