Chrapanie – skąd się bierze?
Chrapanie wynika z trudności w oddychaniu podczas snu. Może to wynikać z różnych przyczyn, jak na przykład z nieprawidłowej budowy anatomicznej części układu oddechowego. Dolegliwość jest uciążliwa nie tylko dla osób chrapiących, ale również dla osób współzamieszkujących lub śpiących w jednym pokoju. W walce z chrapaniem mogą okazać się pomocne tabletki przeciw chrapaniu.
Leki przeciw chrapaniu, czyli jak sobie radzić z chrapaniem?
Jeśli nie stwierdzono u Ciebie polipów, krzywej przegrody, przerostu migdałków, nieprawidłowości w budowie podniebienia, języka i gardła, spróbuj dobrać odpowiednie leki na chrapanie i poszukać innej przyczyny. Chrapanie może być objawem również nieco bardziej niebezpiecznych chorób, jak np. zespół bezdechu sennego. W celu odpowiedniej diagnozy warto wybrać się do laryngologa i alergologa. Doraźnie możesz stosować odpowiednio dobrane do przyczyny leki lub suplementy mające poprawić sprawność układu oddechowego i naprężenie tkanek związanych z chrapaniem.
Jak dobrać odpowiednie leki na chrapanie?
Najistotniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, kogo dotyczy problem. U dzieci chrapanie wynika z częstych infekcji układu oddechowego lub alergii na coś obecnego w ich otoczeniu. U dorosłych chrapanie częściej jest związane z problemami z oddychaniem lub zmianami anatomicznymi. Dobierając tabletki na chrapanie, szczególnie w przypadku dzieci, należy zwrócić uwagę na odpowiednie dawkowanie, które jest zupełnie inne dla dorosłych, a inne u dzieci. Żeby dobrać odpowiednie leki, warto również zaobserwować czy przyczyna chrapania jest związana z nosem, czy też z gardłem. Jeśli nie możemy tego stwierdzić, można wypróbować leki działające zarówno na nos, jak i na gardło i zobaczyć, które z nich przyniosą efekty.
Nasza oferta – tabletki na chrapanie
W ofercie Świat Leku znajdą Państwo szeroką ofertę leków przeciw chrapaniu. Proponujemy między innymi:
- Aerozole do gardła, które z pomocą olejków eterycznych i witamin poprawiają napięcie tkanek miękkich gardła. Ułatwiają one również oddychanie. Łatwo je stosować, ponieważ większość jest wyposażona w wygodne aplikatory.
- Aerozole do nosa, szczególnie pomocne dla osób, których chrapanie nie wynika ze zmian anatomicznych, a z alergii, kataru czy niedrożności zatok. Aerozole ułatwiają przepływ powietrza przez nos, dzięki czemu ograniczają chrapanie.
- Plastry na nos, które podobnie jak aerozole działają dzięki ułatwianiu przepływu powietrza przez nos. Są jednak niefarmakologiczną metodą dla osób, które nie mogą zbyt długo stosować kropli do nosa.
- Listki do gardła, które przed snem należy umieścić na podniebieniu. Szybko się rozpuszczają, a zawarte w nich mieszanki substancji czynnych koją wibrujące części gardła, nawilżają i dbają o nie w taki sposób, by zredukować chrapanie.
Nieustannie dokładamy starań, aby oferta była na tyle szeroka, by każdy znalazł coś dla siebie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą leków na chrapanie!
Jakość snu ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Zła jakość nocnego odpoczynku wpływa na spadek koncentracji, powoduje drażliwość i utrudnia niezbędny wypoczynek. Najczęstszymi powodami chrapania są wady anatomiczne, zmiany chorobowe, ale i otyłość czy nadużywanie alkoholu. Środki przeciwko chrapaniu mają za zadanie ułatwienie oddychania poprzez zwiększenie sztywności miękkich tkanek podniebienia i gardła, co zapobiega powstawaniu charakterystycznych dźwięków. Preparaty pozwalające walczyć z ta uciążliwą dolegliwością mają najczęściej formę tabletek, sprayów, aerozoli i płynów do płukania gardła.