Cholesterol – niezbędny, choć w nadmiarze szkodliwy wróg organizmu
Cholesterol jest związkiem chemicznym niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania. Zaliczany do tłuszczów (lipidów), produkowany jest w organizmach zwierzęcych, a także w ciele człowieka, ponadto możemy przyjmować go wraz z pokarmem. Jego większość jest wytwarzana w wątrobie, tkankach oraz w narządach. Substancja ta bierze udział między innymi w powstawaniu kwasów żółciowych, witaminy D oraz niektórych hormonów płciowych (estrogenów, progesteronu, testosteronu).
Nie bez powodu, gdy w wynikach badania z krwi zauważymy jego niepokojący wzrost, w głowie zapala nam się czerwone światełko, czyli alarm świadczący o konieczności zmiany nawyków żywieniowych i dotychczasowego stylu życia. Nie zawsze jest to dla nas całkiem proste rozwiązanie. Często konieczne jest także wdrożenie przyjmowania tabletek, na co dzień zaś zalecane jest włączenie suplementacji w postaci odpowiednich leków bez recepty.
W uregulowaniu poziomu cholesterolu w osoczu pomocne mogą być nie tylko tabletki i inne leki, ale też wprowadzenie odpowiedniej diety i unikanie tłuszczów nasyconych występujących głównie w tłustych wędlinach, podrobach, słoninie, przetworach mlecznych, wyrobach garmażeryjnych oraz produktach zawierających w składzie olej palmowy. Oprócz tego należy zrezygnować z cukru, tłuszczy trans oraz z czerwonego wina i piwa, ponieważ ich regularne dostarczanie do organizmu prowadzi do podwyższenia poziomu trójglicerydów. Zamiast nich warto zwiększyć spożycie błonnika pokarmowego, który wspomaga wydalanie z narządów nadmiaru tłuszczu.
Skutki podwyższonego poziomu cholesterolu
O konieczności sięgnięcia po odpowiednie leki na obniżenie cholesterolu bez recepty może świadczyć już podwyższone ciśnienie tętnicze krwi. Zbyt wysoki poziom tego związku w stężeniu krwi może prowadzić do groźnych chorób, takich jak miażdżyca, a nawet do udaru mózgu czy zawału serca. Poza oczywistą zmianą stylu życia, zwiększeniem aktywności fizycznej, zalecanym odstawieniem bądź ograniczeniem alkoholu i papierosów, warto wspomóc się dostępnymi na rynku suplementami diety oraz tabletkami na cholesterol bez recepty, po które sięgnąć może każdy z nas, aby w prosty sposób poprawić jakość swojego życia i zdrowia.
Cholesterol, jako jedna z substancji tłuszczowych występujących w organizmie człowieka, odpowiada za powstawanie tzw. blaszki miażdżycowej. Jest ona odpowiedzialna za zatykanie żył, co może skutkować niebezpiecznymi komplikacjami i chorobami niedokrwiennymi. Zmiany miażdżycowe dotyczącą całego organizmu i prowadzą do poważnych chorób, w tym również chorób układu krążenia. By zmniejszyć ryzyko ich rozwoju, można zastosować dobre tabletki na cholesterol. W składzie leków często można znaleźć witaminy z grupy B, kwas foliowy, chrom, ekstrakt z czosnku oraz monakolinę K, naturalną statynę pozyskiwaną z fermentowanego czerwonego ryżu.
Preparaty na wyregulowanie poziomu cholesterolu
W aptekach znajdują się leki na wysoki cholesterol bez recepty, które mogą pomóc w uregulowaniu jego poziomu. W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia skutków ubocznych spowodowanych nadmiarem tego związku można sięgnąć po preparaty występujące w różnej postaci: kapsułek, tabletek – także do ssania, czy naturalnych suplementów diety w formie saszetek herbat ziołowych, oleju z czarnuszki egipskiej, soku z karczocha. Zastosowanie szerokiej gamy produktów dodatkowo może wspomóc prawidłową pracę układu krążenia, przyspieszyć oczyszczanie organizmu z toksyn, a także wyregulować metabolizm.
Każdy może naturalnie kontrolować poziom swojego cholesterolu poprzez tabletki i inne leki na cholesterol bez recepty, odpowiednia dietę i zdrowy, aktywny styl życia. Całkowite wyeliminowanie cholesterolu z diety jest niemożliwe, ale zachowanie odpowiednich proporcji i norm dziennych jest podstawą leczenia podwyższonego poziomu tej substancji w osoczu. Spadek jej stężenia wpływa na zmniejszenie ryzyka wystąpienia zawału serca i rozwoju miażdżycy, jak również cofanie się tych zmian.