Skuteczne leki na wzmocnienie kości i stawów
Jednymi z najczęściej pojawiających się bólów u dorosłego człowieka są bóle pleców, kolan i stawów, które z pojedynczych dolegliwości mogą przerodzić się w poważne choroby i trwałe ograniczenie sprawności ruchowej. Szczególnie narażone na ryzyko są osoby starsze, czynni sportowcy oraz pracownicy biurowi, spędzający większą część dnia w pozycji siedzącej. Ponieważ lepiej jest zapobiegać niż leczyć, należy wprowadzić działania profilaktyczne, takie jak tabletki na kości i stawy, przed pojawieniem się pierwszych długotrwałych symptomów chorobowych.
Działanie leków na wzmocnienie kości
Zdrowa dieta, aktywność ruchowa oraz leki na wzmocnienie kości i stawów polecane są szczególnie osobom cierpiącym na osteoporozę. Jest to schorzenie polegające na ubytkach w strukturze kości, które stają się bardziej podatne na skręcenia, złamania i inne urazy. Szczególnie dobrze dobrane tabletki na wzmocnienie kości mogą pomóc w zapobieganiu bólów, urazów kostnych oraz niwelowaniu skutków związanych z niedoborem witamin i składników mineralnych, takich jak wapno, białko oraz witaminy D i K.
Najbardziej narażone na utratę masy kostnej są kobiety w okresie menopauzy – jest to związane ze zmianami, jakie zachodzą w gospodarce hormonalnej kobiet po 50 roku życia. Niedobór estrogenów przyspiesza proces demineralizacji kości, dlatego nie warto czekać do ostatniej chwili, tylko wcześniej sięgnąć po naturalne preparaty na osteoporozę, które uzupełnią ubytki wapnia w organizmie. Bardziej radykalnym działaniem jest przyjmowanie substancji hormonalnych, jednak są one dostępne wyłącznie na receptę, po konsultacjach z lekarzem.
Tabletki na kości – rodzaje
Preparaty na stawy i kości mogą przyjmować różne formy, od tabletek i kapsułek, po żele, maści czy syropy, stąd też wybór odpowiedniego produktu nie powinien sprawiać problemów. Najbardziej popularne są tabletki na kości oraz granulaty do rozpuszczania w wodzie, skuteczne i dobrze przyswajalne przez organizm, jednakże wymagające systematyczności i regularności w spożywaniu. Sporadyczne przyjmowanie tych preparatów nie przyczyni się do poprawy stanu zdrowia. Do krótkotrwałych urazów wykorzystuje się preparaty działające miejscowo, czyli żele, maści, aerozole lub spraye. Należy je stosować kilka razy dziennie, do momentu ustąpienia wszelkich dolegliwości. Oprócz preparatów dla dorosłych, można znaleźć również suplementy diety dla dzieci w formie syropów. Syrop dla dzieci o smaku pomarańczowym, malinowym lub truskawkowym może być stosowany już od 2 roku życia. Już jedna łyżeczka dziennie pomoże w leczeniu niedoborów wapnia, stanów zapalnych kości lub krzywicy.