Gripex, tabletki, 10 sztuk

0,0 (0)
Cena
12,48 zł
DARMOWA DOSTAWA W 24H
Typ preparatu:
Producent:
USP Zdrowie Sp. z o.o.
Posta─ç:
Opakowanie:
Uwaga: Zam├│wiony przez stron─Ö lek dostarczony b─Ödzie do apteki specjalistycznym transportem przeznaczonym do przewozu produkt├│w leczniczych.
Opis
Dostawa
Opinie (0)
Porady

Gripex to lek wieloskładnikowy przeznaczony do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy. Zawiera 3 substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę i dekstrometorfan.

Dawkowanie - Gripex, tabletki, 10 sztuk

Doro┼Ťli i m┼éodzie┼╝ od 12 lat: od 1 do 2 tabletek, 3-4 razy na dob─Ö. Nie stosowa─ç wi─Öcej ni┼╝ 8 tabletek na dob─Ö.

Dzieci w wieku 6 do 12 lat: 1 tabletka 3-4 razy na dob─Ö. Nie nale┼╝y stosowa─ç wi─Öcej ni┼╝ 4 tabletki na dob─Ö.

Składniki - Gripex, tabletki, 10 sztuk

(1 tabletka): paracetamol 325 mg, pseudoefedryna 30 mg, dekstrometorfan 10 mg, substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia prze┼╝elowana, krzemionka koloidalna, kwas stearynowy, powidon, krospowidon,.
Otoczka: opadry II Orange Y-22-13204; hydroksypropylometyloceluloza, tytanu dwutlenek, glikol polioksyetylenowy, polidekstroza, trójoctan glicerolu, żółcień pomarańczowa, Allira red AC.

Działania

Dzi─Öki zawarto┼Ťci paracetamolu (325 mg), preparat ten dzia┼éa przeciwb├│lowo i przeciwgor─ůczkowo, b─Öd─ůc bezpieczniejszym dla ┼╝o┼é─ůdka w por├│wnaniu do lek├│w na bazie kwasu acetylosalicylowego.

Kolejny sk┼éadnik leku - pseudoefedryna (30 mg) - udra┼╝nia nos i zatoki u┼éatwiaj─ůc swobodne oddychanie, natomiast dekstrometorfan (10 mg) walczy z suchym, m─Öcz─ůcym kaszlem.

Wskazania - Gripex, tabletki, 10 sztuk

Kr├│tkotrwa┼ée leczenie objaw├│w przezi─Öbienia, grypy, stan├│w grypopodobnych (gor─ůczka, katar, suchy kaszel, b├│l g┼éowy lub gard┼éa, b├│le mi─Ö┼Ťniowe i kostno-stawowe).

Przeciwwskazania - Gripex, tabletki, 10 sztuk

Nadwra┼╝liwo┼Ť─ç na sk┼éadniki preparatu. Wrodzony niedob├│r G-6-PD, ci─Ö┼╝ka niewydolno┼Ť─ç w─ůtroby lub nerek, ci─Ö┼╝kie nadci┼Ťnienie t─Ötnicze, choroba niedokrwienna serca, astma oskrzelowa, choroba alkoholowa, przewlek┼éy kaszel z odkrztuszaniem wydzieliny, niewydolno┼Ť─ç oddechowa lub ryzyko jej wyst─ůpienia. Stosowanie inhibitor├│w MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Okres karmienia piersi─ů. Tabletek Gripex nie nale┼╝y stosowa─ç u dzieci do uko┼äczenia 6 r┼╝.

Mog─ů wyst─ůpi─ç: zawroty g┼éowy, senno┼Ť─ç, zm─Öczenie, omamy, sk├│rne reakcje nadwra┼╝liwo┼Ťci (zaczerwienienie sk├│ry, wysypka, ┼Ťwi─ůd), obrz─Ök
naczynioruchowy, duszno┼Ť─ç, zwi─Ökszona potliwo┼Ť─ç, obni┼╝enie ci┼Ťnienia t─Ötniczego krwi (a┼╝ do wstrz─ůsu), napad astmy oskrzelowej, nudno┼Ťci,
wymioty, zaparcie, b├│l brzucha, uszkodzenie w─ůtroby, zaburzenia nastroju, agranulocytoza, trombocytopenia, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolno┼Ť─ç nerek, kamica moczowa, zaburzenia oddawania moczu lub zatrzymanie moczu, szczeg├│lnie u pacjent├│w z przerostem gruczo┼éu krokowego. U pacjent├│w wra┼╝liwych obserwowano nieznaczne podwy┼╝szenie ci┼Ťnienia krwi i przyspieszenie czynno┼Ťci serca.

Informacja dotycz─ůca polityki plik├│w cookies: Informujemy, i┼╝ w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomoc─ů plik├│w cookies na urz─ůdzeniach ko┼äcowych u┼╝ytkownik├│w. Dalsze korzystanie z naszych serwis├│w, bez zmiany ustawie┼ä przegl─ůdarki internetowej oznacza, i┼╝ u┼╝ytkownik akceptuje polityk─Ö stosowania plik├│w cookies, opisan─ů w Polityce prywatno┼Ťci.