OpisLek przeciw objawom grypy i przeziębienia.
Dawkowanie - Choligrip Na Noc, syrop, 100 ml
Dorośli: zalecana dawka wynosi 20ml syropu (załączona miarka napełniona do zaznaczonego poziomu 20ml lub 4 łyżeczki po 5 ml) i należy przyjmować ją bezpośrednio przed snem. Jedną dawkę Choligrip na noc podaje się tylko jeden raz w ciągu doby, bezpośrednio przed snem. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, produktu leczniczego nie należy stosować dłużej niż 3 dni.
Składniki - Choligrip Na Noc, syrop, 100 ml
20 ml syropu zawiera: 1000mg paracetamolu (Paracetamolum), 20mg chlorowodorku prometazyny (Promethazini hydrochloridum), 15mg bromowodorku dekstrometorfanu (Dextromethorphani hydrobromidum).
Działania
Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Prometazyna jest lekiem przeciwhistaminowym zmniejszającym katar i ułatwiającym oddychanie; ma również wyraźne działanie uspokajające. Dekstrometorfan jest lekiem przeciwkaszlowym; zmniejsza nasilenie suchego i drażniącego kaszlu towarzyszącego często przeziębieniom i nieżytom dróg oddechowych.
Wskazania - Choligrip Na Noc, syrop, 100 ml
Przeznaczony jest do stosowania przed snem w celu zmniejszenia objawów utrudniających prawidłowy sen. Stosuje się do leczenia objawów występujących w przeziębieniach i grypie, w tym bólu głowy i innych dolegliwości bólowych, bólu gardła, gorączki, kataru oraz suchego, drażniącego kaszlu.
Przeciwwskazania - Choligrip Na Noc, syrop, 100 ml
Przeciwwskazania - Choligrip Na Noc, syrop, 100 ml Stwierdzona nadwrażliwość na paracetamol, dekstrometorfan, prometazynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku. Niewydolność nerek lub wątroby. Niewydolność oddechowa lub okoliczności stwarzające ryzyko jej wystąpienia (przewlekła choroba obturacyjna dróg oddechowych lub zapalenie płuc, atak astmy lub zaostrzenie astmy). Przyjmowanie inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i okres do 2 tygodni po ich ostatnim zastosowaniu. Produktu nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią ze względu na zawartość etanolu. Należy stosować ostrożnie u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby. Schorzenia wątroby zwiększają ryzyko uszkodzenia wątroby przez paracetamol, z przewlekłym lub utrzymującym się kaszlem, występującym np. w astmie lub rozedmie płuc, lub gdy jest to kaszel z odksztuszaniem wydzieliny, z jaskrą zamykającego się kąta przesączania, z rozrostem gruczołu krokowego, z zatrzymaniem moczu, z padaczką, ze schorzeniami serca i naczyń.