OpisPreparat stosowany do objawowego leczenia bólu o nasileniu słabym do umiarkowanego oraz w objawowym leczeniu gorączki.
Dawkowanie - Nurofen, czopki dla dzieci, 125 mg, 10 szt.
12,5 kg do 17 kg (2 do 4 lat) 1x1 czopek (125mg) 1 czopek co 8 godzin (maksymalnie 375 mg ibuprofenu na dobę)
Składniki - Nurofen, czopki dla dzieci, 125 mg, 10 szt.
1 czopek zawiera 125 mg ibuprofenu oraz substancję pomocniczą: tłuszcz stały.
Działania
Klinicznie wykazano skuteczność ibuprofenu w leczeniu bólów o nasileniu słabym do umiarkowanego jak np. bóle w trakcie ząbkowania i bóle zębów, bóle głowy, bóle uszu, bóle gardła, bóle pooperacyjne, bóle na skutek uszkodzenia tkanek miękkich i gorączki, w tym spowodowane odczynem poszczepiennym, jak również w bólu i gorączce występujących w przeziębieniu i grypie.
Przeciwwskazania - Nurofen, czopki dla dzieci, 125 mg, 10 szt.
Lek Nurofen dla dzieci jest przeciwwskazany u pacjentów:
- z nadwrażliwością na ibuprofen oraz inne NLPZ lub którąkolwiek substancję pomocniczą,
- u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały skurcz oskrzeli, astma, katar lub pokrzywka w wywiadzie,
- czynną lub przebytą chorobą wrzodową oraz u osób z krwawieniem z przewodu pokarmowego,
- z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek oraz z niekontrolowaną niewydolnością serca,
- z układowym toczniem rumieniowatym,
- z ciężką niewydolnością serca,
- nie należy przyjmować w ostatnim trymestrze ciąży.
Przeciwwskazania - Nurofen, czopki dla dzieci, 125 mg, 10 szt.
- Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd.
- Rzadko: biegunka, wzdęcie, zaparcie, wymioty.
- Bardzo rzadko: choroba wrzodowa żołądka i (lub)dwunastnicy, niekiedy z krwawieniem i perforacją, oliguria, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia mocznika we krwi, zaburzenia czynności wątroby, anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza, ciężkie reakcje skórne (m.in. rumień wielopostaciowy), ciężkie zakażenia skóry i tkanek miękkich (jako powikłania w przebiegu ospy wietrznej), obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotonia, wstrząs, nasilenie objawów astmy, objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja, szczególnie u pacjentów z istniejącymi zaburzeniami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej).
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.