OpisLek Ibum zawiera ibuprofen - substancję z grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
Dawkowanie - Ibum, 10 kapsułek
Lek jest przeznaczony do stosowania doustnego, u pacjentów dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.
Dawka początkowa 200-400mg ibuprofenu (1-2 kapsułki). w razie potrzeby co 4-6 godzin. Nie stosować dawki większej niż 1200 mg na dobę (6 kaps.)
Składniki - Ibum, 10 kapsułek
1 kapsułka zawiera: ibuprofen 200 mg
Wskazania - Ibum, 10 kapsułek
- Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym lub umiarkowanym
- Bóle miesiączkowe
- Stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych)
Przeciwwskazania - Ibum, 10 kapsułek
- Nadwrażliwość na ibuprofen lub inny składnik leku
- choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy
- alergie po NLPZ (pokrzywka, katar, astma oskrzelowa)
- ciężka niewydolność wątroby lub nerek
- ostatni trymestr ciąży
- skaza krwotoczna
Ból głowy, niestrawność, nudności, pokrzywka, świąd, biegunka, wzdęcia, zawroty głowy, zapracia, bezsenność, pobudzenie lub uczucie zmęczenia.
Uwagi
O tym co powoduje ból głowy i jakie są jego przyczyny dowiedzą się Państwo z artykułu "O czym świadczy ból głowy?"