Theraflu Extragrip, 14 saszetek

Theraflu Extragrip, 14 saszetek

0,0 (0)
Cena
25,78 zł
DARMOWA DOSTAWA W 24H
Typ preparatu:
Producent:
Novartis Consumer Health Sa
Postać:
Opakowanie:
Uwaga: Zamówiony przez stronę lek dostarczony będzie do apteki specjalistycznym transportem przeznaczonym do przewozu produktów leczniczych.
Opis
Dostawa
Opinie (0)
Porady

Preparat stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia.

Dawkowanie - Theraflu Extragrip, 14 saszetek

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek.
Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.
1 saszetka zawiera proszek do sporządzania roztworu doustnego o naturalnym aromacie cytrynowym. Proszek jest rozpuszczalny w gorącej wodzie.

Składniki - Theraflu Extragrip, 14 saszetek

(1 saszetka): paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg oraz substancje pomocnicze w tym sacharoza.

Działania

- zmniejsza obrzęk nosa
- przeciwbólowe
- przeciwgorączkowe

Wskazania - Theraflu Extragrip, 14 saszetek

Preparat stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina z nosa, kichanie.

Przeciwwskazania - Theraflu Extragrip, 14 saszetek

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby wątroby i/lub nerek, nadciśnienie tętnicze, przerost gruczołu krokowego, cukrzycę, choroby płuc, jaskrę, padaczkę. Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki nasenne, przeciwpadaczkowe, uspakajające, doustne leki przeciwzakrzepowe, leki obniżające ciśnienie krwi, glikozydy naparstnicy, alkaloidy sporyszu.

Przeciwwskazania - Theraflu Extragrip, 14 saszetek

Reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypki, napady astmy), zaparcia, biegunki, wzdęcia, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej i gardle, senność, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, nerwowość, wzrost ciśnienia krwi (zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym).

Uwagi

Lek może powodować senność. Podczas stosowania preparatu nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych. Uczucie senności może nasilać się u osób stosujących lek i przyjmujących leki nasenne lub pijących napoje alkoholowe.

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.