Nurofen Zatoki, 0,2g+0,03g, 12 tabletki powlekane

Nurofen Zatoki, 0,2g+0,03g, 12 tabletki powlekane

0,0 (0)
Cena
11,12 zł
DARMOWA DOSTAWA W 24H
Typ preparatu:
Producent:
Reckitt Benckiser Healthcare
Postać:
Opakowanie:
Uwaga: Zamówiony przez stronę lek dostarczony będzie do apteki specjalistycznym transportem przeznaczonym do przewozu produktów leczniczych.
Opis
Dostawa
Opinie (0)
Porady

Lek doraźnie łagodzi objawy towarzyszące przeziębieniu i grypie.

Dawkowanie - Nurofen Zatoki, 0,2g+0,03g, 12 tabletki powlekane

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: dawka początkowa 2 tabletki, następnie w razie konieczności od 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Tabletki popijać płynem. Nie przekraczać dawki 6 tabletek na dobę.

Składniki - Nurofen Zatoki, 0,2g+0,03g, 12 tabletki powlekane

(1 tabletka zawiera):
Substancje czynne: Ibuprofen 200 mg, Chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg

Składniki - Nurofen Zatoki, 0,2g+0,03g, 12 tabletki powlekane rdzenia: fosforan wapnia, celuloza mikrokrystaliczna, powidon, kroskarmeloza sodowa, stearynian magnezu.

Składniki - Nurofen Zatoki, 0,2g+0,03g, 12 tabletki powlekane otoczki: Hypromeloza, talk, Opaspray Yellow M-IF-6168 (hypromeloza, dwutlenek tytanu (E1717), lak z żółcienią chinolinową (E104), lak z żółcienia pomarańczową (E110)), lub Mastercote Yellow FA 0156 (hypromeloza, dwutlenek tytanu (E171), lak z żółcienią chinolinową (E104), lak z żółcienią pomarańczową (E110)), Atrament: szelak, tlenek żelaza czarny (E172), glikol propylenowy.

Działania

Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Udrażnia nos i zatoki.

Wskazania - Nurofen Zatoki, 0,2g+0,03g, 12 tabletki powlekane

Stosować doraźnie w celu złagodzenia objawów niedrożności nosa i zatok obocznych nosa z towarzyszącym bólem głowy, bólów związanych z niedrożnością zatok oraz gorączką w przebiegu grypy lub przeziębienia.

Przeciwwskazania - Nurofen Zatoki, 0,2g+0,03g, 12 tabletki powlekane

Nie stosować leku u pacjentów: z nadwrażliwością na ibuprofen, pseudoefedrynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci nieżytu nosa, pokrzywki lub astmy oskrzelowej; z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub w wywiadzie, perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ; z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca; przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych); z ciężką chorobą układu krążenia, taką jak choroba niedokrwienna serca, częstoskurcz i ciężkie nadciśnienie tętnicze; z jaskrą z wąskim kątem przesączania; u których wystąpiło zatrzymanie moczu; z nadczynnością tarczycy; ze skazą krwotoczną; z krwotocznym udarem mózgu w wywiadzie lub występowaniem czynników ryzyka, które mogą zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia krwotocznego udaru mózgu, na przykład przyjmowanie leków zwężających naczynia krwionośne lub innych leków zmniejszających przekrwienie, stosowanych doustnie lub donosowo; w ciąży i podczas laktacji.

Uwagi

Nie podawać dzieciom do 12 roku życia bez zalecenia i nadzoru lekarza.

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.