Coldrex Maxgrip Lemon, 10 saszetek

Coldrex Maxgrip Lemon, 10 saszetek

0,0 (0)
Cena
14,82 zł
DARMOWA DOSTAWA W 24H
Typ preparatu:
Producent:
Glaxo Smith Kline Pharm.s.a.
Postać:
Opakowanie:
Uwaga: Zamówiony przez stronę lek dostarczony będzie do apteki specjalistycznym transportem przeznaczonym do przewozu produktów leczniczych.
Opis
Dostawa
Opinie (0)
Porady

Preparat polecany w leczeniu objawów przeziębienia i grypy.

Dawkowanie - Coldrex Maxgrip Lemon, 10 saszetek

Wsypać jedną saszetkę do kubka z gorącą wodą. Mieszać aż do rozpuszczenia. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: Jedna saszetka do 4 razy na dobę. Nie przekraczać dawki 4 saszetek w ciągu 24 godzin. Nie należy podawać dzieciom poniżej 12 roku życia. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż trzy dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Składniki - Coldrex Maxgrip Lemon, 10 saszetek

Każda saszetka zawiera 5g preparatu o składzie: Paracetamol 750 mg Chlorowodorek fenylefryny 10 mg Kwas askorbinowy 70 mg Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, cytrynian sodu, skrobia kukurydziana, sodu cyklaminian, sodu sacharynę, bezwodną krzemionke koloidalną, aromat cytrynowy, kurkuminę.

Działania

- przeciwbólowe i przeciwgorączkowe;
- obkurczające naczynia krwionośne i udrażniające przewody nosowe;
- uzupełnianie niedoboru witaminy C, które występuje w czasie grypy i przeziębienia.

Wskazania - Coldrex Maxgrip Lemon, 10 saszetek

Leczenie objawów grypy, przeziębienia takich jak: bóle głowy, dreszcze, bóle gardła, niedrożność przewodów nosowych, bóle zatok.

Przeciwwskazania - Coldrex Maxgrip Lemon, 10 saszetek

Nie należy stosować preparatu u osób z nadwrażliwością na paracetamol, fenylefrynę lub witaminę C. Nie należy stosować preparatu w następujących przypadkach:
- ciężka niewydolność wątroby i nerek;
- nadczynność tarczycy;
- cukrzyca;
- nadciśnienie tętnicze krwi; nie wolno stosować u pacjentów z tętniakami;
- schorzenia serca;
- leczenie beta adrenolitykami, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi;
- podwyższone ciśnienie śródgałkowe;
- przerost gruczołu krokowego;
- niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;
- choroba alkoholowa.

Regularnie zażywany paracetamol nasila działanie przeciwzakrzepowe warfaryny oraz innych pochodnych kumaryny z jednoczesnym zwiększeniem ryzyka wystąpienia krwawień. Stosowanie z lekami hamującymi rozkład paracetamolu w wątrobie (rifampicyna, leki przeciwpadaczkowe, niektóre leki nasenne) zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Paracetamol stosowany z inhibitorami MAO może wywołać stany pobudzenia i wysoką gorączkę; z lamotryginą zmniejsza jej stężenie we krwi. Metoklopramid lub domperydon przyspieszają, a cholestyramina opóźnia wchłanianie paracetamolu z przewodu pokarmowego. Podczas jednoczesnego stosowania fenylefryny z inhibitorami MAO występuje zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi. Fenylefryna może zmniejszać skuteczność leków blokujących receptory β-adrenergiczne i leków stosowanych w nadciśnieniu tętniczym.

Uwagi

Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem w przypadku ciąży i laktacji.
Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługi urządzeń mechanicznych.

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.