Aspirin Effect, 500mg, granulat, 10 saszetek
Aspirin Effect, 500mg, granulat, 10 saszetek

Aspirin Effect, 500mg, granulat, 10 saszetek

0,0 (0)
Cena
17,27 zł
DARMOWA DOSTAWA W 24H
Typ preparatu:
Producent:
Bayer Ag
Postać:
Opakowanie:
Uwaga: Zamówiony przez stronę lek dostarczony będzie do apteki specjalistycznym transportem przeznaczonym do przewozu produktów leczniczych.
Opis
Dostawa
Opinie (0)
Porady

Niesteroidowy lek przeciwzapalny o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym oraz hamującym agregację płytek krwi.

Dawkowanie - Aspirin Effect, 500mg, granulat, 10 saszetek

Dorośli: 1–2 saszetek, w razie potrzeby co 4–8 godzin. U dorosłych nie stosować więcej niż 8 saszetek (4 g) na dobę.
Młodzież po 12. roku życia: 1 saszetka, w razie potrzeby co 4–8 godzin. U dzieci i młodzieży po 12. roku życia nie stosować więcej niż 3 saszetki (1,5 g) na dobę.
Nie stosować u dzieci do 12. roku życia.
Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3–5 dni.

Preparat przeznaczony jest do stosowania doustnego. Granulat należy umieścić bezpośrednio na języku i poczekać aż się rozpuści. Po rozpuszczeniu połknąć, a jeżeli to konieczne można popić niewielką ilością płynu. Nie przyjmować na czczo. Preparat należy przyjmować po posiłku.

Składniki - Aspirin Effect, 500mg, granulat, 10 saszetek

1 saszetka zawiera 500mg kwasu acetylosalicylowego w postaci granulatu.

Substancje pomocnicze: mannitol sodu wodorowęglan sodu diwodorocytrynian kwas askorbowy aromat Cola H & R 290053 aromat pomarańczowy 290038 HR SPT, kwas cytrynowy, bezwodny aspartam

Działania

Działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Łagodzi dolegliwości towarzyszące przezięieniu i grypie, gorączka.

Wskazania - Aspirin Effect, 500mg, granulat, 10 saszetek

Dolegliwości bólowe np. ból głowy, zębów, mięśni, stawów, pleców. Dolegliwości towarzyszące przezięieniu i grypie, gorączka

Przeciwwskazania - Aspirin Effect, 500mg, granulat, 10 saszetek

  • chroba wrzodowa żołądka lub jelit,
  • napady astmy po podaniu salicylanów lub substancji o podobnym działaniu (NLPZ) w wywiadzie,
  • ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek,
  • stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych,
  • ostatni trymestr ciąży,
  • dzieci do 12 lat w przebiegu infekcji wirusowej

Przeciwwskazania - Aspirin Effect, 500mg, granulat, 10 saszetek

Jak każdy lek, również Aspirin Effect może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych.
Mogą wystąpić działania niepożądane dotyczące przewodu pokarmowego, które obejmują: nudności, wymioty, niestrawność, ból brzucha, zapalenie błony śluzowej żołądka i jelit, krwawienie z przewodu pokarmowego (w tym smoliste stolce, krwawe wymioty) oraz choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, niekiedy z krwawieniem i perforacją, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, przemijające zaburzenia czynności wątroby. Możliwe: bóle i zawroty głowy, szumy uszne (zwłaszcza u dzieci i osób w podeszłym wieku, mogą być objawami przedawkowania), zaburzenia czynności nerek, martwica brodawek nerkowych, śródmiąższowe zapalenie nerek, wydłużenie czasu krwawienia i zwiększenie ryzyka krwawień (krwotok okołooperacyjny, krwiaki, krwawienie z nosa, krwawienia z dróg moczowo-płciowych, krwawienia z dziąseł, krwotok z przewodu pokarmowego, krwotok mózgowy, szczególnie u osób z niekontrolowanym nadciśnieniem tętniczym i/lub przyjmujących równolegle leki hemostatyczne). W niektórych przypadkach krwotoki mogą stanowić zagrożenie życia; mogą też prowadzić do ostrej lub przewlekłej niedokrwistości (także w wyniku utajonych mikrokrwawień z przewodu pokarmowego) z odpowiednimi objawami, takimi jak osłabienie, bladość, zmniejszenie ukrwienia narządów i tkanek. U chorych z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej może wystąpić niedokrwistość hemolityczna. Możliwe inne zaburzenia hematologiczne (agranulocytoza, leukopenia, małopłytkowość). U osób ze skłonnością do zmniejszonego wydalania kwasu moczowego, lek może spowodować napad dny moczanowej. Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (wysypka, pokrzywka, świąd) i reakcje anafilaktyczne, w tym stanowiący zagrożenie życia wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk twarzy, krtani, języka, gardła mogący utrudniać oddychanie), skurcz oskrzeli, napad astmy oraz ciężkie reakcje skórne.
Długotrwałe przyjmowanie leków zawierających kwas acetylosalicylowy może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas przyjmowania kolejnych dawek. Długotrwałe przyjmowanie leków przeciwbólowych, może prowadzić do ciężkiego zaburzenia czynności nerek i niewydolności nerek.

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.