Theraflu Przeziębienie saszetki x 10

Theraflu Przeziębienie saszetki x 10

0,0 (0)
Cena
21,36 zł
DARMOWA DOSTAWA W 24H
Typ preparatu:
Producent:
Novartis Consumer Health Sa
Postać:
Opakowanie:
Uwaga: Zamówiony przez stronę lek dostarczony będzie do apteki specjalistycznym transportem przeznaczonym do przewozu produktów leczniczych.
Opis
Dostawa
Opinie (0)
Porady

Theraflu Przeziębienie to preparat zawierający paracetamol - lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy i pseudoefedrynę - substancję wspomagającą udrażnianie nosa, zmniejszającą obrzęk i przekrwienie błony śluzowej.

Preparat stosuje się w leczeniu objawów grypy i zakażeń grypopodobnych, przebiegających z gorączką oraz bólami głowy, bólami mięśniowymi i kostno-stawowymi, jak również w leczeniu objawów zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.

Sposób użycia:
Preparat w postaci saszetek z proszkiem do rozpuszczenia i stosowania doustnego. Zaleca się stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami. Nie należy przekraczać zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku, a może zaszkodzić zdrowiu i życiu.

Dawkowanie:
Dorośli i młodzież po 15. roku życia: 1 saszetka co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Theraflu Extragrip w przypadku:

-nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników leku,

-aktualnego stosowania (lub stosowania w ciągu ostatnich dwóch tygodni) inhibitorów MAO,

-u dzieci poniżej 12 lat,

-stosowania innych produktów leczniczych zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania,

-współistniejących schorzeń płuc (w tym astmy),

-wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G-6-P).

Przed zastosowaniem leku Theraflu Extragrip należy skonsultować się z lekarzem w przypadku:

chorób serca, wysokiego ciśnienia krwi, chorób tarczycy, cukrzycy i jaskry, chorób nerek i wątroby, padaczki, schorzeń dróg moczowych, czynnej choroby wrzodowej,

lek zawiera paracetamol, który stosowany w wysokich dawkach lub przez zbyt długi czas, powodować może uszkodzenia wątroby, fenylefryna powodować może fałszywie pozytywne wyniki testów dopingowych (informacja szczególnie istotna dla osób uprawiających sport wyczynowo), osoby stosujące lek Theraflu ExtraGRIP nie powinny pić napojów alkoholowych, gdyż paracetmol w połączeniu z alkoholem etylowym może powodować uszkodzenia wątroby, ze względu na naczyniozwężajace działanie fenylefryny lek należy stosować ostrożnie u pacjentów powyżej 70 lat ze schorzeniami układu krwionośnego, lek zawiera 12 g sacharozy, co należy wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą . Jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów to przed przyjęciem leku powinien się on skontaktować z lekarzem.

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.