
Solpadeine Max, 16 tabletek musujących
DARMOWA DOSTAWA W 24H
Solpadeine Max 16 tabletek musujących
Preparat przeciwbólowy, przeciwgorączkowy
Wskazania
Preparat jest wskazany w przypadku:
• bólów różnego pochodzenia (bóle głowy, migrena, bolesne miesiączkowanie, bóle zębów, nerwobóle, bóle reumatyczne, ból gardła)
• objawów grypy i przeziębienia
• gorączki.
Kodeina jest wskazana u młodzieży po 12. roku życia, w leczeniu ostrego bólu o umiarkowanym nasileniu, nieustępującego po zastosowaniu innych leków przeciwbólowych stosowanych w monoterapii, takich jak paracetamol lub ibuprofen.
Składniki
Składniki | ilość mg w 1 tabletce |
Paracetamol |
500 |
Kofeina |
12,8 |
Kodeina |
30 |
Dawkowanie
Dorośli: 1–2 tabletki co 4–6 godzin, maksymalnie 4 razy na dobę.
Młodzież w wieku 16–18 lat: 1–2 tabletki co 6 godzin, maksymalnie 4 razy na dobę.
Nie należy przekraczać dawki 8 tabletek na dobę (co jest równoważne 4 g paracetamolu, 102,4 mg fosforanu kodeiny i 240 mg kofeiny).
Młodzież w wieku 12–15: 1 tabletka co 6 godzin, maksymalnie 4 razy na dobę.
Nie należy przekraczać dawki 4 tabletek na dobę (co jest równoważne 2 g paracetamolu, 51,2 mg fosforanu kodeiny i 120 mg kofeiny).
Nie zaleca się stosowania preparatu w objawowym leczeniu przeziębienia u dzieci w wieku 12–18 lat z zaburzeniami układu oddechowego.
Nie stosować u dzieci do 12. roku życia.
Preparat należy stosować w najmniejszej skutecznej dawce przez możliwie najkrótszy czas. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować preparatu dłużej niż 3 dni. Jeżeli nie uzyska się znaczącego złagodzenia bólu, należy skonsultować się z lekarzem.
Nie stosować z innymi lekami zawierającymi w swym składzie paracetamol, kodeinę lub kofeinę.
Przeciwwskazania
Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane u osób:
• z depresją oddechową
• z przewlekłymi zaparciami
• szybko metabolizujących leki z udziałem izoenzymu 2D6 cytochromu P450
• u dzieci i młodzieży do 18. roku życia po zabiegu usunięcia migdałka podniebiennego i/lub gardłowego w ramach leczenia zespołu obturacyjnego bezdechu sennego
a także:
• u kobiet w okresie karmienia piersią.
Ten produkt nie posiada jeszcze żadnych opinii.