Paracetamol Hasco, czopki, 125mg, 10 szt.

Paracetamol Hasco, czopki, 125mg, 10 szt.

0,0 (0)
Cena
4,24 zł

DARMOWA DOSTAWA W 24H

Typ preparatu:
Producent:
Hasco-Lek, Wrocław
Postać:
Opakowanie:
Uwaga: Zamówiony przez stronę lek dostarczony będzie do apteki specjalistycznym transportem przeznaczonym do przewozu produktów leczniczych.
Opis
Dostawa
Opinie (0)
Porady

Preparat stosowany w bólach różnego pochodzenia, stanach gorączkowych.

Dawkowanie - Paracetamol Hasco, czopki, 125mg, 10 szt.

Czopki Paracetamol Hasco stosuje się doodbytniczo. U dorosłych stosuje się dawkę 500 mg jednorazowo. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu dla osób dorosłych w przypadku leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a długotrwałego 2,6 g. U dzieci dawkę ustala się wg masy ciała (przeciętna jednorazowa dawka wynosi 10-15mg/kg masy ciała) lub według poniższej tabeli wiekowej:
3 miesiące - 1rok - 80 mg
2-3 lata - 125 mg
4-6 lat - 125 mg do 250 mg
7-8 lat - 250 mg
9-10 lat 250 mg do 500 mg
11-12 lat - 500 mg.
Pojedynczą dawkę można podawać 4 razy na dobę nie częściej niż co 4 godziny.

Składniki - Paracetamol Hasco, czopki, 125mg, 10 szt.

1 czopek zawiera:
- substancję czynną: paracetamol 125 mg.
- substancję pomocniczą: tłuszcz stały (Witepsol S58).

Działania

Paracetamol Hasco jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 godz. Działanie przeciwgorączkowe trwa 6-8 godz.

Wskazania - Paracetamol Hasco, czopki, 125mg, 10 szt.

Wskazania - Paracetamol Hasco, czopki, 125mg, 10 szt.mi do podawania paracetamolu są bóle mięśni, stawów, kości, zębów, nerwobóle, ból pleców, barku i głowy, ból miesiączkowy oraz stany gorączkowe, a także ból po zabiegach stomatologicznych i chirurgicznych.

Przeciwwskazania - Paracetamol Hasco, czopki, 125mg, 10 szt.

Nie należy stosować leku Paracetamol HASCO, jeśli występuje nadwrażliwość na paracetamol, ciężka niewydolność wątroby lub wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność nerek.

Przeciwwskazania - Paracetamol Hasco, czopki, 125mg, 10 szt.

W dawkach leczniczych paracetamol jest stosunkowo mało toksyczny.
Zaburzenia krwi i układu chłonnego
- bardzo rzadko (< 1/10 000) : agranulocytoza, małopłytkowość, niedokrwistość.
Zaburzenia układu oddechowego
- rzadko (>1/10 000 do <1/1000) : obrzęk krtani.
Zaburzenia nerek i dróg moczowych
- bardzo rzadko: kolka nerkowa, niewydolność nerek, zaburzenia czynności nerek, ropomocz.
Zaburzenia układu immunologicznego
- rzadko: obrzęk naczynioruchowy, reakcje rzekomoanafilaktyczne (m.in.: spadek ciśnienia, skurcz oskrzeli, pokrzywka).
- bardzo rzadko: uczulenie
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych
- bardzo rzadko: zapalenie wątroby.

Uwagi

Bez zalecenia lekarza nie stosować:
- przeciwbólowo dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci,
- w przypadku bólu gardła dłużej niż 2 dni,
- w przypadku nawracającej lub wysokiej gorączki dłużej niż 3 dni.
- W czasie stosowania paracetamolu nie należy pić napojów alkoholowych, nie stosować leku u osób uzależnionych od alkoholu.

U pacjentów z astmą, uczulonych na kwas salicylowy może wystąpić uczulenie na paracetamol.
Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.
Równoczesne stosowanie paracetamolu i leków zwiększających metabolizm wątrobowy, takich jak niektóre leki nasenne lub przeciwpadaczkowe czy też ryfampicyna, a także równoczesne picie alkoholu, może prowadzić do uszkodzenia wątroby.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.