
Metafen Zatoki, 20 tabletek
DARMOWA DOSTAWA W 24H
Metafen Zatoki, 20 tabletek
Metafen ZATOKI jest lekiem o skojarzonym działaniu składników: ibuprofenu i pseudoefedryny, w postaci tabletek do stosowania doustnego.
Ibuprofen należy do grupy leków - niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).Jest pochodną kwasu propionowego o działaniu leczniczym: przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
Pseudoefedryna jest aminą sympatykomimetyczną zmniejszającą przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Podana doustnie wywołuje skurcz naczyń krwionośnych, zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zatok, dzięki temu poprawia się drożność jamy nosowej oraz drenaż wydzieliny z zatok.
Lek Metafen ZATOKI zaleca się stosować w celu leczenia objawowego dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: gorączka, ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej.
Przeciwwskazania w stosowaniu:
-Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen, chlorowodorek pseudoefedryny lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego
-Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego (choroby skóry i błon śluzowych charakteryzujące się występowaniem obrzęków), skurczu oskrzeli, nieżytu nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ
-W przypadku ciężkiej niewydolności nerek i (lub) wątroby
-W przypadku choroby wrzodowej żołądka i (lub) dwunastnicy (czynnej lub w wywiadzie); perforacji lub krwawienia, również występującego po zastosowaniu NLPZ
-W przypadku ciężkiego nadciśnienia tętniczego, jaskry (choroba oczu prowadząca do pogorszenia lub utraty wzroku), nadczynności tarczycy, rozrostu gruczołu krokowego, guza chromochłonnego, polipów nosa
-W przypadku ciężkiej choroby układu sercowo-naczyniowego, tachykardii, dławicy piersiowej
-W ciężkiej niewydolności serca
-W przypadku krwotocznego udaru mózgu w wywiadzie lub występowania czynników ryzyka, które mogą zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia krwotocznego udaru mózgu, na przykład przyjmowanie leków zwężających naczynia krwionośne lub innych leków zmniejszających przekrwienie, stosowanych doustnie lub donosowo
-W okresie ciąży i karmienia piersią
-W przypadku skazy krwotocznej (skłonności do krwawień w obrębie np. skóry i błon śluzowych, nosa, układu pokarmowego) oraz przyjmowania leków przeciwzakrzepowych
-W przypadku zatrzymania moczu
-W przypadku jednoczesnego przyjmowania innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2.
Dawkowanie
-Stosowanie doustne.
-U dorosłych i dzieci powyżej 12 lat zwykle stosuje się:
-Dawka początkowa – 2 tabletki, następnie w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 godziny w ciągu doby.
-Maksymalna dobowa dawka - 6 tabletek.
-Osoby w wieku powyżej 65 lat: nie jest konieczna modyfikacja dawki, o ile nie jest zaburzona czynność nerek lub wątroby; wtedy dawkowanie powinno być ustalone indywidualnie.
-Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat, bez zalecenia lekarza.
-Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę, przez najkrótszy okres, do złagodzenia objawów.
-W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.
Skład:
substancje czynne:
-ibuprofen (Ibuprofenum) - 200 mg
-chlorowodorek pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum) - 30 mg
substancje pomocnicze:
-powidon
-skrobia żelowana
-celuloza mikrokrystaliczna z krzemionką koloidalną bezwodną
-karboksymetyloskrobia sodowa (typ A)
-mannitol
-magnezu stearynian.
Ten produkt nie posiada jeszcze żadnych opinii.