
Kidofen Max 100 ml
DARMOWA DOSTAWA W 24H
Kidofen Max 100 ml zawiesina doustna
Lek o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym przenaczony dla dzieci już od 3-go miesiąca życia.
Dzięki najwyższej dostępnej dawce ibuprofenu możliwe jest podanie mniejszej ilości leku.
Substancja czynna
Ibuprofenum 250 mg/5 ml
Wskazania
- Gorączka różnego pochodzenia: również ta występująca w przebiegu zakażeń wirusowych, czy w przebiegu odczynu
poszczepiennego; - Ból różnego pochodzenia o nasileniu od słabego do umiarkowanego;
• bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirosowych;
• bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządów ruchu np. nadwyrężenia, skręcenia;
• bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne;
• bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania;
• bóle głowy;
• bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.
Dawkowanie
Niemowlęta 3-6 miesięcy (5-7,6 kg): 3 razy po 2,5 ml na dobę.
Niemowlęta 6-12 miesięcy (7,7-9 kg): 3 do 4 razy po 2,5 ml na dobę.
Dzieci 1-3 lata (10-15 kg): 3 razy po 5 ml na dobę.
Dzieci 4-6 lat (16-20 kg): 3 razy po 7,5 ml na dobę.
Dzieci 7-9 lat (21-29 kg): 3 razy po 10 ml na dobę.
Dzieci 10-12 lat (30-40 kg): 3 razy po 15 ml na dobę.
Przeciwwskazania
Nie należy przyjmować leku Kidofen Max w sytuacji występowania u pacjenta:
- uczulenia na ibuprofen lub inne podobne leki przeciwbólowe lub na którykolwiek składnik preparatu;
- duszności, pokrzywki, astmy, kataru, obrzęku twarzy i/lub dłoni po zażyciu kwasu salicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych;
- choroby wrzodowej żołądka, dwunastnicy lub krwawienia z przewodu pokarmowego;
- krwawienia lub perforacji przewodu pokarmowego po zażyciu leków z grupy NLPZ;
- ciężkiej niewydolności wątroby i nerek;
- ciężkiej niewydolności serca;
- czynnego krwawienia w mózgu lub jakiekolwiek innego;
- zaburzeń krzepnięcia krwi;
- zaburzeń wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu;
- cięzkiego odwodnienia;
Nie należy przyjmować leku w ostatnich 3 miesiącach ciąży.
Informacja dla pacjenta
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Podmiot odpowiedzialny
Aflofarm Farmacja Polska Spólka z o. o.
Ten produkt nie posiada jeszcze żadnych opinii.