Grippokaps, 12 kapsułek

Grippokaps, 12 kapsułek

0,0 (0)
Cena
7,06 zł
DARMOWA DOSTAWA W 24H
Typ preparatu:
Producent:
Hasco-Lek, Wrocław
Postać:
Opakowanie:
Uwaga: Zamówiony przez stronę lek dostarczony będzie do apteki specjalistycznym transportem przeznaczonym do przewozu produktów leczniczych.
Opis
Dostawa
Opinie (0)
Porady

Preparat łagodzi objawy przeziębienia i grypy.

Dawkowanie - Grippokaps, 12 kapsułek

Lek stosuje się doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat - 2 kapsułki co 4-6 godzin, maksymalnie 8 kapsułek na dobę. Dzieci w wieku 6-12 lat - 1 kapsułka co 6 godzin, maksymalnie 4 kapsułki na dobę.

Składniki - Grippokaps, 12 kapsułek

Paracetamol 250 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg. Substancje pomocnicze: Makrogol 400, glicerol, glikol propylenowy, powidon K-15/17, woda oczyszczona

Skład otoczki: Żelatyna, glicerol, sorbitol, czerwień koszenilowa E 124, żółcień chinolinowa E 104, woda oczyszczona.

Działania

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe (prawdopodobnie hamuje produkcję prostaglandyn w podwzgórzu), zmniejsza przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych,

Wskazania - Grippokaps, 12 kapsułek

Lek Grippokaps stosuje się w leczeniu objawów grypy i zakażeń grypopodobnych, przebiegających z gorączką oraz bólami głowy, bólami mięśniowymi i kostno-stawowymi, jak również w leczeniu objawów zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych. Lek może być stosowany u pacjentów, u których stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych i pochodnych kwasu acetylosalicylowego jest niewskazane.

Przeciwwskazania - Grippokaps, 12 kapsułek

-nadwrażliwość na którykolwiek ze skałdników leku

-stosowanie inhibitorów MAO i do 2 tyg. od zaprzestania ich przyjmowania

-ciężkie zaburzenia czynności wątroby i nerek

-niedobór dehydrogenazy gluzoko-6-fosforanowej

-niedokrwistość

-nadciśnienie tętnicze i choroby niedokrwienne serca

-choroba alkoholowa

-dzieici poniżej 12 roku życia.

Przeciwwskazania - Grippokaps, 12 kapsułek

Działania niepożądane paracetamolu stosowanego w dawkach terapeutycznych występują rzadko i obejmują przemijające dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, skórne reakcje uczuleniowe. Bardzo rzadko wystepuje trombocytopenia, leukopenia, agranulocytoza oraz nefrotoksyczność.

Pseudoefedryna rzadko wywołuje działania niepożądane. Najbardziej znane obejmują tachykardię, niepokój ruchowy i bezsenność, wysypka skórna, zatrzymanie moczu, zaburzenia snu, omamy, podwyższenie ciśnienia w krążeniu płucnym i komorowe zaburzenia rytmu, również pozastosowaniu w dawkach terapeutycznych.

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.