Gripex Duo, 16 tabletek

Gripex Duo, 16 tabletek

0,0 (0)
Cena
25,64 zł

DARMOWA DOSTAWA W 24H

Typ preparatu:
Producent:
USP Zdrowie Sp. z o.o.
Postać:
Opakowanie:
Uwaga: Zamówiony przez stronę lek dostarczony będzie do apteki specjalistycznym transportem przeznaczonym do przewozu produktów leczniczych.
Opis
Dostawa
Opinie (0)
Porady

- zwalcza bóle towarzyszące infekcjom, w tym bóle gardła, ból głowy, bóle mięśni oraz bóle kostno-stawowe, usuwa gorączkę i stan podgorączkowy.

- hamuje katar, zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok, ułatwia oddychanie.

Skład

Paracetamol 500 mg (1000 mg*), Chlorowodorek Fenylefryny 6,1 mg (12,2 mg*) oraz substancje pomocnicze.

*dla dawkowania x2 tabletki

Stosowanie

Tabletkę można połknąć w całości popijając szklanką wody lub można ją rozpuścić w połowie szklanki wody, po czym wypić przygotowany roztwór. Tabletkę można też podzielić na dwie części w celu ułatwienia połknięcia. Rowek dzielący na tabletce jedynie umożliwia przełamanie tabletki w celu ułatwienia jej połknięcia, nie służy do dzielenia tabletki na dwie równe mniejsze dawki.

Dawkowanie

Liczba tabletek w jednej dawce:

Dorośli i młodzież o masie ciała
powyżej 65kg

(co 4 godz.)

Dorośli i młodzież o masie ciała
od 43kg do 65kg

(co 4 godz.)

Dorośli i młodzież o masie ciała
pod 33kg do 43kg

(co 6 godz.)

 Maksymalna liczba tabletek na dobę:

Dorośli i młodzież o masie ciała
powyżej 65kg

(maksymalna ilośc tabletek na dobę)

Dorośli i młodzież o masie ciała
od 43kg do 65kg

(maksymalna ilośc tabletek na dobę)

Dorośli i młodzież o masie ciała
pod 33kg do 43kg

(maksymalna ilośc tabletek na dobę)

Gripex Duo z jedzeniem, piciem i alkoholem

Pokarm spowalnia wchłanianie paracetamolu.

W czasie stosowania leku nie można spożywać alkoholu.

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

Nie należy stosować w okresie ciąży i przez kobiety karmiące piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Przyjmując lek Gripex Duo należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Lek zawiera 184 mg sorbitolu (E420), 0,63 mg tartrazyny (E102) oraz 0,6 mg glukozy (składnik maltodekstryny) w każdej tabletce powlekanej. Sorbitol jest źródłem fruktozy. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta (lub jego dziecka) nietolerancję niektórych cukrów lub stwierdzono wcześniej u pacjenta dziedziczną nietolerancję fruktozy, rzadką chorobę
genetyczną, w której organizm pacjenta nie rozkłada fruktozy, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku lub podaniem go dziecku.
Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na tabletkę, to znaczy, że lek
uznaje się za „wolny od sodu”.
Lek może powodować reakcje alergiczne

Dodakowe informacje

Leku nie wolno stosować dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
Należy stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku, przez możliwie najkrótszy czas. Nie stosować dawki większej niż zalecana

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.