Coldrex Maxgrip C, 24 tabletki

Coldrex Maxgrip C, 24 tabletki

0,0 (0)
Cena
26,38 zł

DARMOWA DOSTAWA W 24H

Typ preparatu:
Producent:
Smith-Kline-Beecham
Postać:
Opakowanie:
Uwaga: Zamówiony przez stronę lek dostarczony będzie do apteki specjalistycznym transportem przeznaczonym do przewozu produktów leczniczych.
Opis
Dostawa
Opinie (0)
Porady

Preparat polecany w leczeniu objawów przeziębienia i grypy.

Dawkowanie - Coldrex Maxgrip C, 24 tabletki

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: doustnie 2 tabletki podawać do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować dawki leku częściej, niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby.
Jeśli objawy choroby nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem.

Składniki - Coldrex Maxgrip C, 24 tabletki

(1 tabletka): paracetamol 500 mg, kofeina 25 mg, chlorowodorek fenylefryny 5 mg, wodzian terpinu 20 mg, kwas askorbinowy 30 mg.

Substancje pomocnicze: skrobię kukurydzianą, skrobię rozpuszczalną, talk, kwas stearynowy, powidon, potasu sorbinian, sodu laurylosiarczan, żółty barwnik (E110).

Działania

- przeciwbólowe i przeciwgorączkowe,
- obkurczające naczynia krwionośne i udrażniające przewody nosowe
- łagodnie pobudzające,
- wykrztuśne,
- uzupełnianie niedoboru witaminy C, które mogą wystąpić w pierwszych dniach choroby.

Tabletki Coldrex MaxGrip C zawierają następujące substancje czynne: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, kofeinę, wodzian terpinu i witaminę C.
Paracetamol - działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo
Fenylefryna - obkurcza naczynia krwionośne i udrożnia przewody nosowe
Kofeina - nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu
Wodzian terpinu - działa wykrztuśnie
Witamina C - witamina, której niedobory mogą wystąpić w pierwszych dniach przeziębienia i grypy.

Wskazania - Coldrex Maxgrip C, 24 tabletki

Coldrex stosuje się w dolegliwościach związanych z grypą i przeziębieniem takich jak: bóle głowy, dreszcze, bóle kostne i mięśniowe, niedrożność przewodów nosowych, bóle zatok i gardła.

Przeciwwskazania - Coldrex Maxgrip C, 24 tabletki

Nie należy stosować łącznie z innymi preparatami zawierającymi w swoim składzie paracetamol. Nie należy stosować preparatu Coldrex u osób z nadwrażliwością na paracetamol, fenylefrynę, kofeinę, wodzian terpinu lub witaminę C.

Do innych przeciwwskazań należą:
- ciężka niewydolność wątroby i nerek
- nadczynność tarczycy,
- cukrzyca,
- nadciśnienie tętnicze krwi,
- tętniaki,
- schorzenia serca,
- ciąża, laktacja,
- podwyższone ciśnienie śródgałkowe,
- przerost gruczołu krokowego,
- niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej,
- choroba alkoholowa,
- przyjmowanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, beta -adrenolityków,
- przyjmowanie inhibitorów MAO w ciągu ostatnich 2 tygodni.

Przeciwwskazania - Coldrex Maxgrip C, 24 tabletki

Mogą wystąpić następujące objawy niepożądane:
- skórne reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka), napad astmy oskrzelowej oraz inne reakcje nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego
- ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej
- ze strony układu krążenia: podwyższenie ciśnienia tętniczego, zaburzenia rytmu serca, bladość skóry,
- ze strony układu oddechowego: zaburzenia oddychania
- ze strony układu moczowego: zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych
- ze strony ośrodkowego układu nerwowego: lęk, niepokój, nerwowość, bezsenność
- zaburzenia w obrazie krwi.

Uwagi

Ciaża i karmienie piersią:
Przed zażyciem leku należy poradzić się lekarza.

O tym co powoduje ból głowy i jakie są jego przyczyny dowiedzą się Państwo z artykułu "O czym świadczy ból głowy?"

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.