Aspirin Complex, granulat do zawiesiny doustnej, 10 saszetek
Aspirin Complex, granulat do zawiesiny doustnej, 10 saszetek

Aspirin Complex, granulat do zawiesiny doustnej, 10 saszetek

0,0 (0)
Cena
24,94 zł
DARMOWA DOSTAWA W 24H
Typ preparatu:
Producent:
Bayer
Postać:
Opakowanie:
Uwaga: Zamówiony przez stronę lek dostarczony będzie do apteki specjalistycznym transportem przeznaczonym do przewozu produktów leczniczych.
Opis
Dostawa
Opinie (0)
Porady

Preparat jest stosowany w leczeniu objawowym kataru, gorączki i bólu związanych z przeziębieniem.

Dawkowanie - Aspirin Complex, granulat do zawiesiny doustnej, 10 saszetek

Dorośli 1-2 saszetki w dawce pojedynczej. Całkowita dawka dobowa - do 6 saszetek. Leku nie należy podawać dzieciom poniżej 16 lat, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Składniki - Aspirin Complex, granulat do zawiesiny doustnej, 10 saszetek

kwas acetylosalicylowy 500 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg. Inne składniki leku to: kwas cytrynowy bezwodny, sacharoza, hypromeloza, sacharyna, aromat pomarańczowy (zawiera alkohol benzylowy, alfa-tokopherol, skrobię modyfikowaną, maltodekstrynę).

Działania

Lek Aspirin Complex ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejszające obrzęk błony śluzowej nosa.

Przeciwwskazania - Aspirin Complex, granulat do zawiesiny doustnej, 10 saszetek

- nadwrażliwość na składniki preparatu,
- uczulenie na salicylany,
- choroba wrzodowa żółądka,
- skłonność do krwawień,
- ciąża lub karmienie piersią,
- niewydolność wątroby lub nerek,
- ciężka, niestabilna niewydolność serca,
- przyjmowanie metotreksatu 15 mg na tydzień lub większa,
- bardzo wysokie ciśnienie krwi lub ciężka choroba wieńcowa,
- równoczesne przyjmowanie inhibitorów monoaminoksydazy.

Przeciwwskazania - Aspirin Complex, granulat do zawiesiny doustnej, 10 saszetek

Działania niepożądane kwasu acetylosalicylowego:
- wrzody trawienne,
- krwawienia z przewodu pokarmowego,
- rekacje uczuleniowe,
- zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych,
- dolegliwości żołądkowo-jelitowe.

Działania niepożądane pseudoefedryny:
- objawy niepożądane ze strony serca,
- zatrzymanie moczu,
- podwyższenie ciśnenia krwi,
- bezsennośc, halucynacje.

Informacja dotycząca polityki plików cookies: Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies, opisaną w Polityce prywatności.