OpisParacetamol stosowany jest w bólach różnego pochodzenia:
- bóle głowy, także migrenowe,
- bóle zębów,
- bóle mięśniowe i kostno-stawowe,
- bóle miesiączkowe.
- gorączka i ból gardła w przeziębieniu i stanach grypopodobnych
Paracetamol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża tylko patologicznie podwyższoną temperaturę ciała, a nie ma wpływu na temperaturę prawidłową.
Paracetamol nie działa przeciwzapalnie, ma on działanie zbliżone do działania niesterydowych leków przeciwzapalnych. Jednakże w odróżnieniu od tych leków nie powoduje on skutków ubocznych jak leki sterydowe. est lekiem bezpiecznym w dawkach terapeutycznych.
Czas działania wynosi 4-8 h. Stosowany jest w łagodzeniu bólu ostrego i przewlekłego o umiarkowanym nasileniu. Szczególnie przydatny jest dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą być leczone salicylanami.
Dawkowanie:
Dorośli 1-2 tabletki co 4 godziny do 4 razy na dobę. Maksymalna dawka u dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4 g na dobę, podczas leczenia długotrwałego 2,6 g na dobę. Dzieci 6-12 lat od 1/2 do 1 tabletki co 4 godziny do 4 razy na dobę. maksymalna dawka dobowa dla dzieci wynosi 65 mg/kg mc.
Skład:
(1 tabletka): zawiera substancję czynną paracetamol - 500 mg
Nie należy stosować leku jeżeli stwierdzono nadwrażliwośc na którykolwiek ze składników, w razie choroby alkoholowej, jeżeli stwierdzono ciężką niewydolność nerek bądź wątroby
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.